Projeler


Covid Serisi ( Mart - Mayıs 2020)

19 Mart 2020, evde izole 3. günümdü. Lindyhop’tan arkadaş grubumla mesajlaşıyorduk; evde nasıl vakit geçecek derken Fırat, “Bir covid serisi mi yapsan” diye bir mesaj atıverdi. Aklıma ilk gelen, evdeki her izole günüm için yepyeni bir obje yapmak oldu. Ruhen ve bedenen bu zorlu dönemi üreterek geçirecektim.

Evdeki 4. günümde 4 numaralı Lindy ile bu serüvene başladım. Her akşam yeni bir obje tasarlıyor, ertesi gün fotoğraflarını çekiyor, instagram’dan story olarak paylaşıyordum....

Devamı için tıklayınız.

 

atelier 13 Öğrenci Sergisi ( Haziran 2018 )

Hükmen Mağlup

Oyunu dışarıdan yöneten eller ve içeride kendini heba eden oyuncular. 

İstanbul Seramik Günleri  (18 Mayıs - 8 Haziran 2017)

İlk sergi, ilk heyecan... atelier 13 olarak yer aldığımız İstanbul Seramik Günleri'nde "7 Çan" çalışmam sergilendi. Konsepti oluşturmamda en büyük destek ve yönlendirme değerli hocam Aslı Aydemir'den geldi.

“Çanlar” Anadolu’da tarihi geçmişe sahip, farklı amaçlarla kullanılan bir iletişim aracı olarak, içerisinde birçok hikaye barındırmasıyla ilgimi çekti. Farklı formlardaki versiyonlarını seramik ve porselen ile yorumladım.

Çanların ana formu, kalıp ve elle şekillendirme ile oluşturuldu. En sevdiğim doku olan eskitme görünümünü yakalayabilmek için angobe ve çeşitli oksitler birlikte kullanıldı. Çanların içerisindeki tokmaklar ise porselenden süt beyazı olarak yapılarak ana formun dokusuyla arasındaki tezatlığın altı çizildi.

Yüksek derecede fırınlanan çanlar görmeye alışkın olduğumuz şekilde zincirlerle asıldı. Sayı belirlemek gerektiğinde ise hiç tereddüt etmedim. "7" uğurlu rakamlarımdan birisidir. 

istanbul seramik günleri lindy ceramics